Tiborcz István birodalmába került a Szabadság téri volt tévészékház, az egykori Tőzsdepalota
A Szabadság téri történelmi épületet a Gránit Alapkezelő egyik alapja szerezte meg, és teljesen fel is újítaná.
A Szabadság téri történelmi épületet a Gránit Alapkezelő egyik alapja szerezte meg, és teljesen fel is újítaná.
A gazdasági válság miatt némi csúszással, csak jövőre kezdhetik el a Szabadság téri volt MTV-székház, az egykori Tőzsdepalota újjáépítését - írja a Magyar Hírlap szerdán.
Az MTV Szabadság téri volt épülete elé vonultak a szélsőjobboldali tüntetők - jelentette tudósítónk.
Abszurd helyzet állt elő az atlatszo.hu MTVA-val szemben indított perén, mikor utóbbi jogi képviselője bemutatott egy levelet, mely szerint utólag államtitokká minősíttetnék a volt MTV-székház megvásárlásával összefüggő szerződést. A jogi képviselő azt is kérte, hogy a bíróság tiltsa el a portált attól, hogy a tárgyalási jegyzőkönyveket és az egyéb perbeli iratokat megjelentessenek, a bíróság azonban ezt a kérést elutasította.
2006 őszén, amikor a rendőrök elhagyták az MTV épületét, a bent tartózkodók úgy érezték, hogy cserben hagyták őket. Török Gábor politológus az események idején az MTV székházában tartózkodott, így blogján visszaemlékezik az akkor történtekre.
A Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének nyilvánosságra kerülését követő napon, 2006. szeptember 18-án, tüntetők akarták petíciójukat felolvastatni a Magyar Televízió adásában, ezért a Kossuth térről a Szabadság térre vonultak. Kérésük megtagadása után a gyülekező, dühödt tömeg egy része erőszakkal akart a tévészékházba behatolni, fölgyújtotta az egyik helyiséget és a téren álló autókat. Több tömegoszlatási kísérlet után az épületet védő rendőrök beszorultak a tévé bejáratához, amit később eltorlaszoltak. A hajnali órákban az ostromlók bejutottak a székházba, amit csak jó pár órával később tudott a rendőrség visszafoglalni.
Felfüggesztett szabadságvesztést kért az MTV-székház ostroma miatt indult büntetőperben hat vádlottra az ügyész a Pesti Központi Kerületi Bíróságon kedden.
Nevetséges volna titkosszolgálati mesterkedést sejteni a tévészékház 2006-os ostroma, illetve az egy hónappal későbbi zavargások mögött. Ám az könnyen elképzelhető, hogy a rendvédelmi szervek látszólagos tehetetlensége, bénázása, illetve brutális fellépése egy hónappal később felsőbb érdekeket szolgált: el kellett terelni a figyelmet az őszödi beszédről, illetve demonstrálni, hogy igenis van fasiszta veszély Magyarországon. Ezzel kellett volna összeterelni az elcsatangoló nyájat, egységbe tömöríteni a szocialisták szavazótáborát.